| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Material | PBT |
| Depth | 10.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Flammability Rating | UL94V-2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Yellow |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Material | PBT |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Serviceable | Yes |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Terminal Position Assurance (TPA) |
Stock: 10969
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.14106 | $1.41060 |
| 50 | $0.12900 | $6.45000 |
| 100 | $0.11798 | $11.79800 |
| 500 | $0.10533 | $52.66500 |
| 1000 | $0.09404 | $94.04000 |
| 3000 | $0.08977 | $269.31000 |
| 5000 | $0.08848 | $442.40000 |
| 10000 | $0.08720 | $872.00000 |
